The Basic Principles Of Изчисляване на бременността при IVF
The Basic Principles Of Изчисляване на бременността при IVF
Blog Article
Кои са най-важните фактори, от които зависи успешността на инвитро оплождането и шансовете за забременяване?
Едно от най-важните сред тях е спермограма, благодарение на която се проверява какво е качеството, количеството и подвижността на сперматозоидите.
Вътрематочната инсеминация не преминава през етапа на ин витро оплождане, а се инжектира директно в матката.
Съществуват различни видове ембриотрансфер, включително размразен ембриотрансфер, трансфер на ембриони на стадий бластоцист и други. Размразеният ембриотрансфер се извършва при използване на ембриони, които са били замразени след предишна процедура на изкуствено оплождане.
До ИКСИ се прибягва в случаите, когато показателите от направената спермограма са лоши и класическото ин витро оплождане не би бил подходящ метод.
Изкуственото оплождане включва методи, които подпомагат или заместват естествения процес. Най-често срещаните методи са:
Часът на задействащата инжекция е от решаващо значение, затова се уверете, че сте го отбелязали внимателно с инструкциите си.
Криотоп техниката – подходящ метод за криоконсервация
Когато сперматозоидът успее да проникне в яйцеклетката, той започва да се дели и образува зигота.
Когато доминантния фоликул достигне достатъчно ниво на зрялост, се пристъпва към фоликулна пункция и се аспирира съдържимото на фоликула. Останалите етапи от ин витро цикъла са като описаните при стимулирания цикъл.
Стадий бластоцист се счита за един от най-благоприятните периоди за трансфер на ембриона. Това е и един от find out more най-предпочитаните методи от много специалисти.
Според някои проучвания този вид ембриотрансфер има по-висока успеваемост, но не се препоръчва във всеки един случай.
Тази програма има своите „вариации“ от гледна точка на това дали Вашата процедура е опит с донорски генетичен материал (яйцеклетки или/и сперматозоиди), дали ще има криопрезервация (замразяване useful content на яйцеклетки и ембриони) или дали опитът е на спонтанен цикъл.
А. Хормонална стимулация (стимулация на яйчниците, с цел образуване на по – голям брой яйцеклетки). Осъществява се: